Kwiecień to miesiąc refleksji nad naszą planetą, jej obecnym stanem i przyszłością. Dzień Ziemi który obchodzony jest 22 kwietnia przywołuje świadomość o potrzebie ochrony środowiska naturalnego. Jest to doskonały czas, aby zastanowić się nad naszymi codziennymi wyborami, w tym także nad produktami i zabawkami, którymi bawią się nasze dzieci.

Dowiedź się w jaki sposób marka Trixie Baby dba nie tylko o dobro i bezpieczeństwo dzieci, ale także naszej planety, aby przyszłe pokolenia miały szansę na radosną zabawę w sprzyjającym środowisku naturalnym. Ekologia to także ważny czynnik konsumencki. Rodzice coraz częściej sięgają po zabawki ekologiczne, kierując się kilkoma kluczowymi powodami, które odzwierciedlają ich coraz głębsze zrozumienie i zaangażowanie w kwestie ochrony środowiska.

Ten wpis zawiera wiele cennych informacji, które Twoim klientom mogą pomóc podjąć decyzje zakupowe, wynikające nie tylko z walorów edukacyjnych i wspierających rozwój dzieci ale także z aspektów ekologicznych.

PLECAKI

W przypadku  asortymentu plecaków  Trixie Baby wybrała naturalny i odnawialny materiał zamiast rozwiązań na bazie ropy naftowej. Każdy plecak jest w całości wykonany z bawełny , dzięki czemu nie zawiera żadnych szkodliwych substancji. Ponieważ marka chce, aby jej produkty były trwałe, dodała powłokę akrylową. W ten sposób plecak faktycznie utrzymuje się w czystości, dzięki czemu maluchy mogą się nim cieszyć przez długi czas.

Czy wiesz że...

... nasi nowi zwierzęcy przyjaciele z kolekcji Back-to-School są zrobieni z bawełny pochodzącej z recyklingu? Bez utraty jakości Trixie Baby ponownie wykorzystujemy tkaniny, które w przeciwnym razie zostałyby wyrzucone.

ZASTAWA STOŁOWA

Kolekcje zastawy stołowej wnoszą radość na stół, nie szkodząc przy tym naszej planecie. Zastawa stołowa Bliss wykonana jest z  tworzywa sztucznego pochodzenia roślinnego. Materiał ten nazywa się PLA (PolyLactic Acid), co oznacza kwas polimlekowy. Jest wytwarzany z odnawialnych zasobów biologicznych (takich jak kukurydza, trzcina cukrowa, odpady rolnicze itp.) zamiast ropy naftowej. Produkcja PLA zużywa mniej energii niż konwencjonalne tworzywa sztuczne, a materiał nie zawiera toksyn. Materiał nadaje się do recyklingu i ulega biodegradacji w warunkach przemysłowych. 

Kolekcja Animal wykonana jest w 100% z silikonu, materiału doskonale nadającego się do zastawy stołowej i małych dzieci. Nie pęka i można go bezpiecznie używać w kuchence mikrofalowej, zmywarce, zamrażarce i piekarniku. Nawet przy intensywnym użytkowaniu zastawa pozostanie w dobrym stanie i z łatwością będzie można ją przekazać młodszemu braciszkowi, siostrze czy przyjaciołom. Ponieważ jest to 100% silikon, można go wielokrotnie poddawać recyklingowi.

ZABAWKI Z KAUCZUKU

Najmłodsi mogą cieszyć się szeroką gamą zwierzęcych przyjaciół i gryzaków wykonanych w 100% z naturalnego kauczuku. Ci zabawni przyjaciele spełniają swój cel, będąc doskonałą rozrywką dla dzieci jako gryzaki i zabawki do kąpieli. Bardzo wspierają rozwój wszystkich zmysłów, ponieważ ich zabawny kształt, faktura i miękki dotyk dają noworodkom i niemowlętom wiele do odkrywania zarówno ustami, jak i rękami. Materiał jest idealny dla tej młodej grupy wiekowej, ponieważ jest w 100% naturalny, bardzo lekki i miękki. Wszystkie elementy są starannie ręcznie malowane farbami na bazie wody, które są całkowicie nieszkodliwe dla dzieci.

BIDONY

Butelkę do picia Trixie Baby wykonane są ze stali nierdzewnej. Stal nierdzewna to idealna, trwała alternatywa dla jednorazowych plastikowych butelek. Butelka jest lekka, odporna na uderzenia i nie uwalnia do znajdującej się w niej wody substancji toksycznych. Na zakrętkę butelki do picia wybraliśmy mocny, bezpieczny dla żywności i nadający się do recyklingu PP z wylewką Tritan. Wybierając ten materiał mamy pewność, że butelka jest szczelna.

PLUSZAKI

Aby można było beztrosko się przytulać, pluszaki Trixie Baby i cała gama pluszowych zabawek jest wykonana z bawełny organicznej z wypełnieniem z poliestru pochodzącego z recyklingu. Idealny mały przyjaciel dzieci, ponieważ te zabawki pozwalają na niekończące się przytulaski i nie zawierają żadnych szkodliwych substancji. Wypełnienie pochodzące z recyklingu to najlepszy sposób na zamknięcie obiegu i ponowne wykorzystanie zamiast wytwarzania większej ilości odpadów.

ZABAWKI Z DREWNA

W świecie zabawek Trixie Baby wybór materiału również nie jest lekceważony. Marka jest zdeterminowana, aby zawsze znajdować najlepszą możliwą opcję dla dzieci i planety.  

Jeśli chodzi o asortyment tekturowy i zabawki drewniane, wszystkie produkty posiadają  certyfikat Forest Stewardship Council (FSC) . Znak FSC gwarantuje, że gospodarka leśna jest prowadzona w sposób odpowiedzialny dla środowiska. Gwarantuje, że drewno może pochodzić z lasów, które są zarządzane w sposób odpowiedzialny, korzystny społecznie, świadomy ekologicznie i opłacalny ekonomicznie. Atrament używany w produktach kartonowych wytwarzany jest z soi. Wszystkie farby stosowane do drewnianych zabawek są na bazie wody, dzięki czemu są bezpieczne dla dzieci i środowiska.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Produkt dodany do listy

Informujemy, iż nasz sklep internetowy- B2B wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). Więcej informacji w regulaminie.